Ofis Projeleri

Tapuda Randevusu Olanlar Sokağa Çıkabilecek!

01.05.2021
300
Tapuda Randevusu Olanlar Sokağa Çıkabilecek!

17 gün sürecek olan tam kapanma süreci boyunca bazı görev sahipleri ve işlemleri olanlar sokağa çıkabilecek, tam kapanmadan muaf olabilecekler. En çok konuşulan konular arasında olan bu konuda, kimlerin sokağa çıkabildiği merak konusu olmuş durumda. Pandemi sebebiyle yaşanacak bu tam kapanma sürecinde bir çok sektör uzaktan çalışma modeline girecek ve faaliyetlerine ara verecek.

Tam kapanma süreci emlak ofislerini nasıl etkiliyor?

Pandemi sürecinde yapılan kapanmada emlak sektöründeki işlemlerin nasıl ilerleyeceği merak konusu. Emlak ofisleri çalışmalarına devam edebilecek mi? Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük kısıtlama sürecinde emlak sektörüne ait herhangi bir muafiyet bulunmamaktadır.

Türkiye, 17 gün sürecek tam kapanmaya geçiyor. 17 gün boyunca kimlerin sokağa çıkma yasağından muaf olacağı en sok konuşular konular arasında… Pandemi nedeniyle yaşanacak bu karantina döneminde, pek çok sektör faaliyetlerine ara veriyor veya kapanma süresince uzaktan çalışma modeline geçiyor.

Tapu randevunuz varsa size belirtilen saatlerde sokağa çıkabilirsiniz!

Emlak ve gayrimenkul sektörü nezdinde bir muafiyet olmamasına rağmen 17 günlük bu süreçte tapu daireleri çalışmalarına devam edebilecek, konut ve gayrimenkul satışları gerçekleştirilebilecek. Bu kapsamda tabii ki herkes tapu dairelerine istediği gibi gidemeyecek, sadece randevusu olanlar bu ayrıcalıktan yararlanabilecek. Tapu dairesinden randevu alan kişiler için olan belirtilen saatlerde sokağa çıkma hakkı tanınırken, randevu almayanlar için muafiyet söz konusu değil.

Randevunuzu aldıktan sonra cep telefonlarınıza diğer sektörlerde olduğu gibi gelen SMS ile bilgilendirilecek ve bu kısa mesaj içerisinde yazan muafiyet saatleri kapsamında sokağa çıkabileceksiniz.

Kaynak: Tapu randevusu olanlara sokağa çıkmak yasak değil! (zingat.com)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ofis Projeleri © 2021