Ofis Projeleri

TOKİ İndirim Kampanyası 22 Mart’ta Başlıyor!

07.03.2022
104
TOKİ İndirim Kampanyası 22 Mart’ta Başlıyor!

Toki indirim kampanyası her yıl olduğu gibi bu sene de düzenleniyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen indirim kampanyası 22 Mart 2022 tarihinde başlayacak.

Konut ve iş yeri sahipleri için yüzde 22 indirim fırsatı!

TOKİ İndirim Kampanyası ile konut, iş yeri ve arsa sahibi olup, borcu bulunan vatandaşlar indirim ile borçlarını erken kapatma fırsatına sahip olabilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Toki indirim kampanyası kapsamında borcunu peşin ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri sahipleri için yüzde 22 indirim uygulanacak.

İndirimden bütün borcunu kapatacakların yanı sıra, borcun bir kısmını kapatmak isteyenler de yararlanabilecek. Borcun minimum yüzde 25’ini kapatmak isteyen vatandaşlar da yüzde 22 indirim kampanyasını değerlendirebilecek.

TOKİ indirim kampanyası ile ilgilenen vatandaşların 22 Mart – 19 Nisan 2022 tarihleri arasında bankalarına başvuruda bulunmaları gerekecek.

Arsa alıcıları için yüzde 10 indirim

Konut ve iş yeri haricinde arsa alımında bulunan vatandaşlar için ise yüzde 10 indirim kampanyası uygulanacak. Arsa indirim kampanyası için başvuru tarihi ise 22 Mart – 14 Nisan 2022 tarihleri arası olarak belirlendi. Arsa kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşların geri ödeme taksitlerinin 2021 yılı Haziran ayının 30’una kadar başlamış olması gerekmektedir.

Kampanya kapsamında dikkat edilmesi gereken şartlar

TOKİ indirim kampanyası ile borcunu erken kapatmak isteyen vatandaşlar için dikkat edilmesi gereken şartlar ise şöyle:

  • Projelerdeki konut, iş yeri ve arsa alıcılarının başvuru tarihi itibariyle TOKİ’ye borcunun bulunmaması (aidat, taksit, geri dönük vs.),
  • Satışları 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonunda başlamış konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek,
  • Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut, iş yeri ve arsa alıcıları kampanyadan yararlanamayacak,
  • Kampanya ile ilgilenen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Kaynak; TOKİ’nin indirim kampanyasının ayrıntıları belli oldu (AA)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Yazımız, emlakmedya.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ofis Projeleri © 2021