Ofis Projeleri

Zorunlu Deprem Sigortası’nın kapsamı genişletiliyor; Zorunlu Afet Sigortası

07.09.2021
176
Zorunlu Deprem Sigortası’nın kapsamı genişletiliyor; Zorunlu Afet Sigortası

Türk Reasürans A.Ş., DASK Zorunlu Deprem Sigortası’nın kapsamını genişletiyor. Zorunlu Afet Sigortası, sel başta olmak üzere doğal afetleri kapsayacak.

DASK Zorunlu Afet Sigortası çalışmaları başladı

Yerli reasürans kapasitesin artırmak ve kaynak verimliliğini sağlamak amacıyla kurulan Türk Reasürans AŞ, 2. yılını geride bıraktı. KonuHazine ve Maliye Bakanlığı’nın tek hissedar olarak yer aldığı Türk Reasürans AŞ Genel Müdürü Selva Eren, DASK Zorunlu Afet Sigortası çalışmalarına başladıkları bilgisini verdi. Eren; “Ülkemizde sıkça yaşanmaya başlayan doğal afetleri göz önünde bulundurarak, başta sel afeti olmak üzere Zorunlu Deprem Sigortası’nın kapsamını genişletmeyi hedefledik.” dedi.

Eren açıklamasında Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) hasar ödeme kapasitesinin 25 milyar TL’den 40 milyar TL’ye yükseltildiğine değindi. Bu çalışmayı Türk Halkına daha fazla güvence sağlamak adına yapmayı düşündüklerini aktaran Eren, konu ile ilgili sektör paydaşlarının da görüşlerini aldıkları bilgisini verdi.

“Öz Kaynaklarımızın Değeri 750 Milyon TL’yi Aştı”

Çalışmalarında planlı ve emin adımlarla ilerlediklerini belirten Eren; “Geride bıraktığımız yıl, Türk sigortacılık sektörüne her alanda değer kattı. Diğer yandan da uluslararası programlara reasürans ihraç ettik. Aynı zamanda farklı görev ve sorumluluklar yüklendiğimiz, başarılarla dolu bir yıl oldu. Uluslararası dev projelerden, Türkiye’nin yarınını kıymetlendiren yapılara güvence kaynağı olduk.” dedi.

“Katastrofik Modelleme Yetkinlik Merkezi’ni kurduk”

Selva Eren açıklamasında Katastrofik Modelleme Yetkinlik Merkezi hakkında da bilgi verdi. Eren, merkezin kuruluş amacının sigortacılık sektörünün en iyi yönetmesi gereken deprem riskinin etkin yönetimine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

KOBİ’ler için Devlet Destekli Alacak Sigortası‘nı yeniden yapılandırdıklarını aktaran Eren, şunları kaydetti;

  • Prim üretimini 3 kat,
  • teminat tutarını 4 kat artırırken,
  • ilk 6 ayda 6 milyar TL teminat sunduk.

Bu ürün KOBİ’lerin finansmana ulaşmasında kolaylık sağlayacak. Diğer yandan da bankalara yönelik bir ürün olacak. Böylelikle, bankacılık sektörü ile sigortacılık sektörünü ortak bir amaç için bir araya getirmiş olduk. Nitekim Özel Riskler Yönetim Merkezi tüzel kişiliğini kazandı. Devamında Türk Reasürans AŞ olarak ‘sigortacılığın çözüm merkezi‘ olma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.”

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Bu yazı, emlakmedya.com internet sayfasında da tarafımdan yayınlanmıştır.

Kaynak; Türk Reasürans AŞ, 2. kuruluş yıl dönümünü kutluyor (AA)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ofis Projeleri © 2021